02 лютого 2021

Кіберспорт у позашкіллі

Привіт, всім читачам Моноблогу! З Вами Юрій Чернієвський! Радий, що Ви читаєте мої дописи!
Сьогодні я хочу поділитися думками з приводу перспективи розвитку кіберспорту в позашкільних закладах освіти. У тому, що кіберспорт отримав офіційне визнання в нашій країні проглядається той факт, що Україна намагається бути в тренді світових інформаційно-технічних процесів. Бути в тренді - значить тримати руку на пульсі.   
На мою думку, позашкілля може стати або активним учасником процесу становлення офіційного виду спорту, або залишитися на узбіччі цього процесу у кращому випадку, а у гіршому випадку стати на шлях блокування розвитку даного виду спорту. Чи матиме місце блокування даного процесу в позашкільних закладах - покаже життя і це тема для окремого обговорення, до якої ми обов'язково повернемося пізніше.  Так прийнято у нашому суспільстві, що все нове має своїх прихильників і противників, навіть незважаючи на те, що держава бере курс на розвиток певної індустріальної галузі, частиною якої, наприклад, є кіберспорт - з усіма перспективними наслідками для економіки країни в цілому, чи окремих регіонів, які беруть курс на підтримку даного виду спорту як інвестиційно привабливого - викликає широкі дискусії в колі її противників.  На цю тему не дискутує лише лінивий, адже більшість з учасників табору критиків, незважаючи на обмежений рівень компетенції з даного питання, здійснюють  спроби блокувати процеси становлення та розвитку кіберспорту під різними, як на їх погляд, вагомими аргументами. Основною причиною цих дискусій є відсутність систематизованих знань про підходи до тренувань у кіберспорті. До питання дискусій ми повернемося в наступних публікаціях, а зараз повернемося до закладів позашкільної освіти. Вже не викликає сумніву в суспільстві, що навчання шляхом впровадження розвиваючих і освітніх технологій на основі ігор довело свою ефективність і впевнено ввійшло в навчальний загальноосвітній процес.  
Позашкільна освіта переживає певні трансформації на фоні загальних процесів цифровізації. Вимоги до сучасної позашкільної освіти теж змінюються відповідно до трансформації світового інформаційного простору, частиною якого давно вже став кіберспорт. Виховання самодостатньої, творчої та креативної особистості, яка має ґрунтовні знання та володіє компетентностями, які потрібні у сучасному світі, залежить, зокрема, від розв’язання проблем позашкільної освіти. 
Однією з проблем, яка визначена представниками Міжнародної асоціації позашкільної освіти і Асоціації міст України є проблема недостатнього оновлення змісту і методики освітнього процесу у закладах позашкільної освіти. І ця проблема дійсно має досить серйозні наслідки для розвитку самої позашкільної освіти. Як це стосується, наприклад, кіберспорту?

Давайте поглянемо як відреагувала на появу кіберспорту академічна освіта.

На той факт, що кіберспорт стане величезною індустрією у сфері розваг і займе одну з лідируючих позицій у даному секторі економіки України та для забезпечення потреби в спеціалістах високої кваліфікації оперативно відреагували вищі навчальні заклади України. 
  • Національний університет фізичного виховання і спорту України
Затверджено освітньо-професійну програму «Кіберспорт (esports)» другого магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт»
"Наказом від 21.05.2019 р. № 132-заг. (відповідно до рішення Вченої ради від 21 травня 2019 року (протокол № 10)) в університеті затверджено освітньо-професійну програму «Кіберспорт (esports)» другого магістерського рівня вищої освіти за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт.
  • Чорноморський національний університет імені Петра Могили
«КІБЕРСПОРТ» НА БАЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 017 «ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА І СПОРТ» У ЧНУ ІМЕНІ ПЕТРА МОГИЛИ
Харківська державна академія фізичної культуриАкадемії на кафедрі інформатики та біомеханіки у 2018 було відкрито спеціалізацію «Комп’ютерний спорт (кіберспорт)».

Як відреагувала позашкільна освіта?

Поки що ніяк!

Чи має позашкілля приєднатися до популяризації перспективних професій у майбутній галузі цифрової індустрії України? 
На мій погляд - питання викличе купу зайвих дискусій, які створять не меншу купу перешкод ініціаторам, а в результаті будуть впроваджені у сферу позашкільної освіти на державному рівні.

У своїй роботі спробую створити офіційну команду з кіберспорту на базі гуртка "WEB-MIDITAUR" Краснопільського центру дитячої та юнацької творчості. Досвідом обов'язково поділюся у своєму блозі.

Дякую, що Ви дочитали мою публікацію повністю! Маю надію, що інформація була корисною і Вам стане в нагоді! З найкращими побажаннями до Вас, Юрій Чернієвський!

0 Коментарів Підписатися на цей блог