18 травня 2021

Що таке веб-дизайн

Веб-дизайн в побутовому розумінні цього слова - це, в першу чергу, графічний дизайн сайтів. Але, крім візуального оформлення, він включає в себе і розробку структури сайту, роботу над його логікою і зручністю користування (юзабіліті).

Причому візуальне оформлення я ставлю на останнє місце: внутрішнє зміст набагато важливіший за зовнішню оболонку.

Зрозуміло, веб-дизайнер повинен, перш за все, вміти намалювати гарний дизайн, "обкладинку": але часто на його плечі лягають розробка структури сайту, навігації тощо. І якщо візуальне оформлення допомагає привернути увагу до сайту, то його зручність і простота - необхідні умови, щоб утримати користувача і змусити його відвідати сайт ще раз. Звідси випливає, що веб-дизайнеру потрібно вміти логічно мислити, дещо розуміти в вебтехнологіях і добре малювати.

З чого починати

До веб-дизайну кожен приходить своїм шляхом. Когось вчать у вузах або на курсах, хтось осягає цю науку сам. Останній шлях - найцікавіший і найскладніший, і, між іншим, дозволяє відсіяти тих, хто не готовий віддати десяток років свого життя комп'ютеру. 

Коли вчишся сам, неодмінно доводиться винаходити стільки велосипедів, що пізніше це навіть здається смішним. Для того щоб назвати себе дизайнером, потрібно мінімум чотири роки наполегливої ​​роботи над собою, причому вчитися доведеться постійно. Але зате знання, здобуті з такими труднощами, вже нікуди не подінуться, на відміну від університетської освіти.

0 Коментарів Підписатися на цей блог