03 серпня 2021

Крапка з комою (англ. semicolon)

 


Крапка з комою (англ. semicolon) є частиною синтаксису JavaScript і її наявність кінці рядка вказує на кінець команди або інструкції. Будь-який вираз у JavaScript також представляє інструкцію. Крапка з комою використовується для завершення більшості команд або інструкцій в  JavaScript. В коді таких інструкцій може бути досить багато і тому прийнято писати кожну інструкцію з окремого рядка, а кожен рядок завершувати крапкою з комою. Однак, деякі програмісти з огляду на те, що інтерпретатор JavaScript не вимагає обов'язкової наявності символу крапки з комою, бо розцінює факт перенесення рядка як закінчення інструкції,  вважають гарною практикою ставити крапку з комою в кінці кожного рядка. І ми звичайно відносимося саме до тієї групи програмістів, які беруть собі за правило ставити крапку з комою після кожної команди, хоча без крапки з комою, якщо код починається з нового рядка не повинний викликати помилки. Ми будемо вважати хорошою звичкою закінчувати кожну інструкцію символом ; - що робитиме наш код дещо простішим для синтаксичного аналізу та головною причиною, яка спонукатиме нас до такою корисної та хорошої звички - стиснення. Якщо ми видалимо розриви рядків, то нам не потрібно буде турбуватися про те, що декілька операторів залишаться нерозділеними на одному рядку.

 Але для більш глибокого розуміння все ж таки хотілося б уточнити деякі тонкощі застосування крапки з комою в JavaScript, щоб бути просто грамотними програмістами. 

Ми вже для себе визначилися, що будемо завжди ставити крапку з комою в кінці кожного виразу, але звернемо увагу на наступні нюанси.

Обов’язково: Коли два оператори знаходяться в одному рядку

Ставити крапку з комою обов'язково, коли вам потрібно розділити інструкції в одному рядку.

Крапка з комою обов’язкова лише тоді, коли у вас є два або більше оператора в одному рядку:

var i = 0; i++ // Крапка з комою обов’язкова між операторами, але необов’язкова перед новим рядком                   

var i = 0     // крапка з комою ставити необов’язково

 i++         //  крапка з комою ставити необов’язково

Звичайно, є виняток ...

Важлива особливість: всередині круглих дужок () з for циклу, крапка з комою йде після першого і другого оператора, ніколи після третього:

for (var i=0; i < 10; i++)  {/*дії*/} // вірно

for (var i=0; i < 10; i++;) {/*дії*/} // Синтаксична помилка

Уникайте ставити крапку з комою !

1. Після закриття фігурної дужки

Не слід ставити крапку з комою після фігурної фігурної дужки }. Єдиним винятком є оператори присвоєння , наприклад var obj = {};

// БЕЗ крапки з комою після фігурної дужки }:

if  (...) {...} else {...}

for (...) {...}

while (...) {...}

// АЛЕ ставимо  крапку з комою після фігурної дужки у випадку нижче :

do {...} while (...);

// оператор функції: 

function (arg) { /*код функції*/ } //БЕЗ крапки з комою після фігурної дужки }.

Висновок:

JavaScript використовує Cі-подібний синтаксис, який вимагає використання крапки з комою для розмежування певних команд чи інструкцій. JavaScript намагається зробити ці крапки з комою необов’язковими за допомогою наявності автоматичного механізму вставки крапки з комою, але це працює поки що не дуже добре. Автоматична вставка крапки з комою була додана, щоб полегшити ситуацію для початківців. На жаль, це часом не вдається. Не покладайтесь на це, якщо ви не новачок. 

0 Коментарів Підписатися на цей блог