03 вересня 2021

30 років незалежності України

Вітаю вас у новому навчальному році. Наш перший урок ми присвятимо нашій Батьківщині.
Цього року Україна святкує 30 років незалежності!

Про Україну

Україна – найбільша країна в Європі. Країна з багатою та різноманітною культурою, батьківщина всесвітньо відомих митців та літераторів. Хочете дізнатись більше про минуле та сьогодення України? У цій статті ви знайдете цікаві факти та посилання на ресурси, які допоможуть вам пізнати сучасну Україну.

Офіційна мова: українська


Столиця: Київ


Набуття незалежності: 24 серпня, 1991

Населення: 47 732 079


Валюта: Гривня (UAH)Часовий пояс: GMT+2 (UTC+2)


Розташування: Центрально-Схiдна Європа, південно-східна частина Східноєвропейської рівнини, між 44”20′ і 52”20′ північної широти і 22”5′ і 41”15′ східної довготи.
Площа: 603 700 км2
Клімат: переважно помірно континентальний.
Середня зимова температура від -8° до -12° C (від +17.6° F до +3° F). В південних областях зимова температура коливається близько 0° C (+32° F).
Середня літня температура становить від + 18 ° до + 25 ° C (від + 64,4 ° F до + 77 ° F), хоча максимальна температура може бути вище + 35 ° C (+ 95 ° F).
Найкращий час для відвідування України: літо, пізня весна та рання осінь.
Основний інтернет-домен: ua
Телефонний міжнародний код: 380

ІСТОРІЯ

Україна – це держава зі славним і, водночас, трагічним минулим. Люди різних національностей долучилися до творення її історії. Також Україну формують спадщини різних держав, до яких вона колись входила, перш за все Австро-Угорщини, Російської імперії та Радянського Союзу.

Минуле України – це історія з багатьма голосами, має щироке культурне та етнічне різноманіття, представлена визначними історичними постаттями (зокрема, такими як - український поет Тарас Шевченко, письменник-модерніст Леся Українка та кінорежисер Лесь Курбас).

КУЛЬТУРА

Часто кажуть, що Україна розташована між Сходом та Заходом. Дійсно, українська культура – це яскраве поєднання культур різних народів, які проживали і проживають на території України. Саме це робить її такою цікавою.

Українська мова

Українська мова є офіційною державною мовою в Україні, що використовує кириличну систему писемності. В українській мові 33 літери і 38 звуків – це майже ідеальне співвідношення для абетки.

УКРАЇНСЬКУ МОВУ ЧАСТО НАЗИВАЮТЬ СОЛОВ’ЇНОЮ


Вишиванка


Вишиванка — це вишита сорочка, що є частиною українського національного костюма. Під час Паризького тижня моди 2015-го року українська модельєрка Віта Кін представила вишиванку як сучасний богемний стиль. Показ вразив таких ікон моди, як Анна Делло Руссо, Мирослава Дума та Леандра Медін.
СЬОГОДНІІ НАЙПОШИРЕНІШОЮ Є ВИШИВАНКА З БІЛОЇ ТКАНИНИ. У МИНУЛОМУ ЧОРНУ ВИШИВАНКУ НОСИЛИ ВИКЛЮЧНО ЧОЛОВІКИ, А СИНЮ — ЛІТНІ ЖІНКИ ЧИ МАЛЕНЬКІ ДІВЧАТКА

Мистецтво

Іван Марчук
Іван Марчук — сучасний український художник і заслужений митець України. Daily Telegraph внесли Івана у список «Сто сучасних геніїв». У лютому 2018 року Folkart Gallery опублікувала примірник «Відлуння мрій» українською, англійською та турецькою мовами, він налічує 300 полотен художника.
Створив понад 5000 робіт.Актори з українським корінням

Деякі голлівудські зірки, такі як Міла Куніс, Дастін Хоффман, Міла Йовович, Девід Духовни, Сильвестр Сталлоне, Стів та Лів Тайлер, Стівен Спілберг, Леонардо Ді Капріо та інші, мають українське коріння або емігрували, здобувши славу в Сполучених Штатах Америки.

Музична індустрія

Однією з найрізноманітнішою та інноваційною сферою української культури є музична індустрія. Відкрийте для себе українську музику та її ритми на міжнародному шоу-фестивалі Waves Vienna. У 2020 році на фестивалі було представлено шість українських груп. Давайте також слухати джаз на фестивалі афроамериканської та імпровізованої музики Am I Jazz. Цей щорічний фестиваль акцентує контрасти та паралелі між новою акустичною та електронною музикою.
Сучасні кримськотатарські та українські артисти виступили на онлайн-концерті ‘Svoi.Korinni’ в Міжнародний день корінних народів світу.
 Якщо ви шанувальник класичної музики, ви точно будете вражені меморіальним концертом, присвяченим Джозефу Роту, відомому журналісту та прозаїку. Концерт відбувся у його рідному місті Броди (Львівська область) та зібрав понад 200 артистів з усього світу.

КУХНЯ

Українська кухня з її різноманітними смаками та технологіями приготування страв є важливою складовою культурної спадщини країни. Вона відображає особливості регіонів країни та кулінарну спадщину різних етнічних та національних спільнот України.
 Борщ (буряковий суп) – найвідоміша українська страва. Кожна українська родина має свій рецепт борщу. Найпоширеніший рецепт включає капусту, моркву, цибулю, картоплю, помідори та м’ясо, хоча борщ може бути і вегетаріанським.

Борщ — це традиційний український суп з буряком і капустою. Українці вважають його предметом національної ідентичності. Український шеф-кухар Євген Клопотенко разом із державними інституціями подали до ЮНЕСКО заявку про внесення борщу до нематеріальної культурної спадщини.
БОРЩ МАЄ ПОНАД 250 РЕЦЕПТІВ!

Українська гостинність

Українці — дуже гостинна нація. Куди б ви не потрапили, вас усюди зустрінуть з почестями. В українській домівці з вами розділять навіть останній шматочок хліба.
Такий хліб називають "Паляниця", він є традиційним символом привітання!ПОДОРОЖ

Від високих гір Карпат до берегів Чорного моря, від крихітних сіл до великих промислових центрів – Україна є захоплюючим напрямком для подорожей. Окрім чудових пейзажів, Україна має визначні історичні та культурні об’єкти, деякі з яких визнані об’єктами світової спадщини ЮНЕСКО, а саме:
 
• Собор Святої Софії, Києво-Печерська лавра (Київ)
• Ансамбль історичного центру міста (Львів)
• Геодезична дуга Струве (Одеська область)
• Резиденція митрополитів Буковини і Далмації (сьогодні – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича) (Чернівці)
• Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора (Севастополь)
• Дерев’яні храми України (Івано-Франківськ, Львів, Закарпатська область)
 
Історія України – це історія українців. Туристичний проєкт Ukraїner 11 мовами розповідає історії про людей, мистецтво та бізнес в Україні.

Джерела:

0 Коментарів Підписатися на цей блог