03 вересня 2021

Інформація для батьків


Шановні батьки!

На початку кожного навчального року доводиться дуже часто відповідати на питання, які на перший погляд дуже прості, але як показує практичний досвід, вони мають дуже серйозні застереження. Про певні особливості ми сьогодні і поговоримо. 

Як працює система освіти у позашкіллі.

Позашкільний навчальний заклад як і будь-який інший навчальний заклад працює за попередньо затвердженою навчальною програмою. 

Навчальні програми

Наш гурток працює за наступними навчальними програмами:
Навчальна програма з позашкільної освіти науково-технічного напряму «ПЕРШІ СХОДИНКИ ДО ПК» 2 роки навчання, розрахована на дітей 9–13 років.
Навчальна програма передбачає два роки навчання за початковим рівнем:
1-й рік – 216 год. на рік, 6 год. на тиждень; 
2-й рік – 216 год. на рік, 6 год. на тиждень. 
Навчальна програма з позашкільної освіти науково-технічного напряму гуртка «Web-технології»
Основний рівень, 3 роки навчання.
Програма  розрахована на  три роки навчання  за основним рівнем:
1-й рік – 144 год. на рік, 3 год. на тиждень; 
2-й рік – 216 год. на рік, 6 год. на тиждень.  
3-й рік – 216 год. на рік, 6 год. на тиждень. 
розрахована для учнів 7- 11 класів та студентів ВУЗів.
Від якості засвоєння навчального матеріалу окремими учасниками куртка залежить не лише підвищення індивідуальної компетенції самого учасника, але і успішність учнівського колективу куртка в цілому.

Показники нашої роботи

  • Показником нашої роботи є досягнення учасників гуртка у певних конкурсах чи змаганнях місцевого, обласного чи всеукраїнського рівнів. 
  • Успішність вступу наших випускників до ВНЗ профільного типу.
  • Хоббі на все життя.

Форма роботи

Форма роботи куртка у позашкільному закладі освіти доволі суттєво відрізняється від форми роботи у загальноосвітньому навчальному закладі. навчальний процес не передбачає оцінювання знань у тій формі яка практикується у школі.
Тому доводиться у кожному окремому випадку підбирати засоби заохочення до навчання буквально нальоту. Звичайно, на цей процес витрачається дуже велика частина часу який міг би бути використаний для засвоєння навчального матеріалу. 
Чим молодший вік учасники гуртка тим більше Він потребує індивідуальної уваги керівника гуртка і як показує практика ефективність виконання навчальної програми різко знижується.

Мотивація для батьків

Сучасні тенденції, пов'язані з цифровізацією "усього" відкривають доволі серйозні перспективи для успішного професійного становлення молодої людини у сфері інформаційних технологій. Не під лягає сумніву факт батьки бачать майбутнє своєї дитини у професії програміста, веб-розробника, системного інженера, тощо.

Зазвичай для батьків їхні діти є найкращими і найрозумнішими. Природнім є бажання надати можливість дитині своєчасно отримати знання, які сформують подальшу зацікавленість її до певної сфери професійної діяльності. Найчастіше батьки звертаються з проханням зарахувати їхню дитину до нашого гуртка у віці 7-8 років, мотивуючи своє прохання захопленням дитини комп'ютерною технікою або іншими сучасними гаджетами, часто помилково вважаючи таке захоплення проявом особливого таланту до інформаційних технологій. Для кожного з батьків їхня дитина найбільш талановита, розумна,  взагалі найкраща і це природньо, це просто чудово!

Але слід враховувати, що один той факт, що дитина проводить багато часу біля комп'ютера чи іншого гаджету ще не говорить про схильність її до вивчення комп'ютерних наук. Просто цифрова техніка дуже щільно увійшла у наш побут і змінює повністю реальність, до якої зазвичай ми звикли. Персональний комп'ютер чи мобільний телефон у наш час - це просто інструмент, такий як олівець ручка чи блокнот. Куди більш важливішими якостями дитини є доброта, повага до інших, здатність до командної роботи, відповідальність, позитивність, здатність логічно мислити, аналізувати інформацію.

Мотивація для дітей

Для гуртків науково-технічного напрямку, до якого відноситься і наш гурток, наявність стійкої індивідуальний мотивації до навчання є ключовою умовою успішного засвоєння навчальної програми, але це в ідеалі і - як показує практична статистика, на 30 учнів по справжньому мотивованих, серйозно зацікавлених і відповідальних може трапитися 2-3 учні. Слід особливо відмітити, що однією з найбільш поширених мотивацій, яка стимулює дитину відвідувати гурток це наявність у гуртковому колективі одноліток та друзів, з якими можна цікаво провести час відпочити зняти психологічне навантаження викликане навчальним процесам у школі. І зверніть увагу, що навчання тут зовсім не стоїть на першому плані.

Іноді дітям не вистачає достатньої уваги з боку батьків і природньо вони намагаються компенсувати її, спілкуючись з керівником гуртка під час занять.

Примітка:
Публікація не завершена, запрошую батьків до обговорення у коментарях!


0 Коментарів Підписатися на цей блог