Flexbox - історія

Реклама

У 2000-і роки інтенсивний доступ до Інтернету мобільними агентами мотивував «рідкі макети» та чутливі елементи для зростаючої різноманітності розмірів екрана. 

Робоча група CSS обговорювала ідею моделі гнучкої коробки десь до 2008 року. 

2008 – CSS Working Group обговорює пропозицію “Flexible Box Model” на основі XUL (XML User Interface Language – мова розмітки у програмах Mozilla) та XAML (Extensible Application Markup Language – мова розмітки у програмах Microsoft).

2009 - опублікована чернетка "Flexible Box Layout Module". Chrome та Safari додає часткову підтримку, поки Mozilla починає підтримувати XUL-подібний синтаксис, відомий як “Flexbox 2009”.

2011 році Таб Аткінс став редактором специфікації Flexbox. Він робить значний перегляд синтаксису та публікує два робочих чернетки протягом року. Неофіційний синтаксис 2011 року називається синтаксисом «tweener», який підтримується в Chrome, Opera та IE 10. Синтаксис дисплея з 2009 по 2011 рік змінився з box на flexbox.

2012 – Синтаксис знову трохи змінено та уточнено. Специфікація переходить у статус Candidate Recommendation та відома під назвою “flexbox 2012”. Opera впроваджує безпрефіксну підтримку, Chrome підтримує поточну специфікацію з префіксами, а Mozilla без них, IE10 додає підтримку синтаксису, що застаріває “flexbox 2011”. 

Версія специфікації Flexbox 2012 року входить до рекомендацій W3C. Коли специфікація знаходиться в рекомендації-кандидаті, вона знаходиться на певному етапі життя специфікації в W3C. Це означає, що специфікація стабільна, підтримується в браузерах, для неї пишуться тести і істотних змін від цієї версії не повинно бути. Знову ж таки, синтаксис 2012 року відредагований з попередньої версії, і Opera випускає підтримку без префіксів. Наразі Mozilla близька до випуску підтримки без префікса. 

2013 - Аткінс написав редакторський проект. У новій версії специфікації (версії 2012/2013 року редактора) було покращено факторизування можливостей Flexbox, посилився алгоритм і підвищилася ефективність Flexbox.

2014 – усі нові браузери підтримують останню специфікацію (включаючи IE 11)

2015 - Останній робочий проект Flexbox був опублікований 14 травня 2015 року. Статус цього документа полягає в тому, що це проект документа, що означає, що він «може бути оновлений, замінений або застарілий іншими документами в будь-який час» (W3C). По суті, над проектом ще триває робота. Цей проект був розглянутий до 11 червня 2015 року. Поточний редакційний проект від 3 грудня 2015 року, це означає, що Flexbox оновлюється, коли ми говоримо. Редакторський проект є відкритим і надається W3C як засіб обговорення. Для того, щоб змінити технологію, яку описує Хаас, Flexbox має продовжувати оновлювати свій вміст, поки не зможе досягти найкращої оптимізації дизайну інтерфейсу користувача в рамках модуля.

Сьогодні найновіша версія Flexbox є рекомендацією W3C. 

Джерела:

Flexbox - Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Що таке Flexbox? Опис усіх css властивостей, основні принципи, переваги та недоліки.

0 Коментарів Підписатися на цей блог