Історія гуртка “WEB-MIDITAUR”

 

На даній сторінці Ви можете познайомитися з історією роботи гуртка “WEB-MIDITAUR”
Історія гуртка у цьому 2021 році буде нараховувати вже два десятки років. Вона була цікавою, насиченою, іноді навіть драматичною. Одними словом не простою, але доволі яскравою.
Учасники гуртка, які першими почали освоювати основи веб дизайну вже дорослі люди, мають власних дітей, які скоро теж прийдуть до нашого гуртка вивчати основи сайтобудування. Дехто з учасників гуртка пов'язав своє життя з професією web розробника і доволі успішно працює у даній сфері.


Звідки така назва?


Гурток частково запозичив свою назву від назви однойменного приватного музично-комп’ютерного центру “Miditaur”, який  було створено в 2001 роцi на базі працюючого до цього комп’ютерного клубу. Основними видами дiяльностi центру у сфері освітньої діяльності були навчання школярiв основам роботи з комп’ютером, гри на музичних iнструментах, вокалу, та створення музичного матерiалу в Midi форматi в основному для потреб дитячих освітніх  закладiв та закладiв культури району. Комп’ютерний центр “Miditaur” займався освітньою діяльністю і проводив на своїй базі курси з основ інформаційних технологій, надавав консультації з питань інформатизації.

Так виглядав банер з інтернет сторінки МКЦ “MIDITAUR” 2001 року. та логотип МКЦ “MIDITAUR” 2003 року.


З самого початку заснування МКЦ “MIDITAUR” спiвпрацював з закладами освіти Краснопільського району та за його межами. Керівник і засновник МКЦ “MIDITAUR” Чернієвський Юрій Всеволодович мав педагогічний досвід роботи у загальноосвітніх та позашкільних закладах освіти. Маючи досвід роботи інженером-електроніком, Юрій Всеволодович ще при існуванні станції юних техніків вів гурток технічного напрямку, на якому сворювалися роботизовані моделі автомобілів з програмним управлінням. Співпраця з Краснопiльським центром дитячої та юнацької творчостi Сумської областi, директором якого в той час була Білоус Наталія Іванівна почалася саме з організації гуртка науково-технічного профілю з промовистою назвою WEB-MIDITAUR. На той час МКЦ “MIDITAUR”, як було вже вище зазначено надавав освітні послуги в галузі IT технологій, на його базі працювали курси з підготовки операторів ПК. Саме Наталія Іванівна запропонувала такий оригінальний вид співпраці. На той час це було доволі неординарне та сміливе рішення з боку курівництва ЦДЮТ, але воно було правильним і дало свої позитивні плоди, адже МКЦ “MIDITAUR” почав надавати необхідну матеріально-технічну та методичну підтримку закладу в організації профільного навчання web дизайну.

2001


У цей період нажаль Краснопiльський центр дитячої та юнацької творчостi не мав взагалі власної технічної бази для занять гуртків інформаційно технічного профілю і тому МКЦ “MIDITAUR” надавав власну комп’ютерну, на той час доволі сучасну техніку, для занять гуртківців, а його засновник Чернієвський Ю. В. став першими керівником гуртка “MIDITAUR”.  Назву гуртка запропонували самі учасники, та за погодженням з дирекцією Краснопільського ЦДЮТ саме таку назву і надали гуртку. 

ПРОТЯГОМ КІЛЬКОХ РОКІВ ГУРТОК ПРАЦЮЄ НА БАЗІ МКЦ “MIDITAUR”


Цей чинник відіграв позитивну роль у якісному плані. Учасники гуртка освоювали ази комп’ютерної графіки та web дизайну практично з нуля і поступово досягли суттєвих результатів.
Адміністрація ЦДЮТ тих років,у свою чергу, сприяла розвитку творчого підходу до навчального процесу, не заангажовуючись дотриманням конкретних методик у даній сфері діяльності, окрім надання допомоги по веденню журналів обліку роботи. Мінімальна адміністративна зарегульованість надавала змогу реалізувати більш ефективні методи вільного навчання, який базувався виключно на зацікавленості самих учасників приймати участь у творчому процесі. Вдалося запалити творчий вогник гуртківців і підтримувати його протягом навчального процесу. Неформальні, на той час підходи, які базувалися на формуванні дійсно творчої команди дали свої результати.
Першим випробуванням для гуртківців стала перша участь нашої команди в обласному конкурсі “Вiртуальний простiр”, який проходив у м.Суми на базі Сумського державного університету.  Вдалий дебют у 2002р. дозволив гуртківцям ввiйти до числа призерiв серед команд – учасниць змагань – представників позашкільних закладів областi.


2002


У 2002 році нашi учнi зайняли вiдповiдно 1 та 2 місце у старшiй вiковiй категорії у номінації комп’ютерна графіка та 3 мiсце у молодшій, а також 2 командне місце у молодшій віковій категорії з Web дизайну.

  • Перше командне місце з обласного конкурсу „Віртуальний простір”.
  • Комп’ютерна графіка – перше місце Фурсова Олександра
  • Комп’ютерна графіка – друге місце Громико Михайло


Позитивні враження від конкурсу

Від першого конкурсу в учасників сформувалися позитивні враження і одностайно учні прийняли рішення подальшої участі в подібних заходах.

Протягом 2003 -2004 навчального року учасники гуртка “MIDITAUR” проводили старанну підготовку для участі у черговому змаганні, яке стало вже доброю традицією.

2003 рік

Відповідно цього ж року – відзначилися участю в обласному конкурсі та виявили нових презерів:
  • Комп’ютерна графіка – друге місце – Биченко Юлія
  • Комп’ютерна графіка – третє місце Лебеденко Вікторія

Роботи Биченко Юлії 2003 рік

Робота Биченко Юлії “Зима” 2003 рік.

Робота Биченко Юлії “Зима” 2003 рік.

Робота Биченко Юлії “Кіт Леопольд” 2003 рік.
Робота Биченко Юлії “Кіт Леопольд” 2003 рік.

Робота Биченко Юлії “Українці” 2003 рік.
Робота Биченко Юлії “Українці” 2003 рік.

Робота Биченко Юлії “Лодочка” 2003 рік.
Робота Биченко Юлії “Лодочка” 2003 рік.

Робота Биченко Юлії “Калинове побачення” 2003 рік.
Робота Биченко Юлії “Калинове побачення” 2003 рік.
Робота Биченко Юлії “Олені” 2003 рік.
Робота Биченко Юлії “Олені” 2003 рік.

Робота Биченко Юлії “Кролик” 2003 рік
Робота Биченко Юлії “Кролик” 2003 рік


Чабан Олександр

Окремо слід зазначити учасника гуртка, який дитяче захоплення WEB розробкою перетворив у професію.
Активним учасником гуртка протягом п’яти років з моменту його заснування був учень Краснопільської ЗОШ I-III ст. Чабан Олександр. Навчаючись у 7 класі, Олександр почав відвідувати гурток і став його активним учасником до самого закінчення школи. З перших занять він показав себе наполегливим учнем з великим бажанням отримувати нову інформацію і з захопленням ставився до інформаційних технологій. Олександр приймав участь у багатьох конкурсах де вдало презентував власні розробки сайтів. Пізніше продовжив навчання у профільних навчальних закладах, вибрав професію, пов’язану з інформаційними технологіями і досяг суттєвих успіхів у професійній діяльності.

2004-2005 навчальний рік

2004 рік теж був результативним для команди від ЦДЮТ, в черговий раз ми стали призерами обласного конкурсу з комп’ютерного дизайну “Віртуальний простір”.

Грамота за підготовку призера
Грамота за підготовку призера

ОТРИМАЛИ ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ ЗАНЯТЬ

У цьому навчальному році, завдяки сприянню на той час заміснику голови Краснопільської районної державної адміністрації Юрія Анатолійовича Яремчука на прохання керівника гуртка Ю. В. Чернієвського Краснопільському ЦДЮТ було виділене для занять гуртка кабінет, у якому до цього знаходився загін державної прикордонної служби. Власними силами було зроблено ремонт кабінету, приведено його до необхідного для навчання стану. Згодом відновлено парк старенької комп’ютерної техніки, який в несправному стані знаходився на зберіганні у районному відділі освіти і встановлено в гуртковій кімнаті. Гурток запрацював у приміщенні ЦДЮТ, але для підготовки команди по web дизайну дана техніка не підходила, адже працювала лише з операційною системою DOS, тому доводилося використовувати техніку МКЦ “MIDITAUR”. Проблем з наповненням гуртка не було, адже зацікавленість дітей комп’ютерною технікою була на той час на дуже високому рівні.
На фото: заняття гуртка в щойно відремонтованому приміщенні.
На фото: заняття гуртка в щойно відремонтованому приміщенні.

На фото: учні гуртка розписуються в журналі з техніки безпеки.
На фото: учні гуртка розписуються в журналі з техніки безпеки.

На фото: Гуртківці займаються у теплому, зручному кабінеті.
На фото: Гуртківці займаються у теплому, зручному кабінеті.

Що можна було робити з старими комп’ютерами?


На фото: Учні вивчають будову комп’ютера. Цікаво все спробувати власними руками
На фото: Учні вивчають будову комп’ютера. Цікаво все спробувати власними руками
Гуртківці з цікавістю вивчали будову ПК, його складові частини, пробували складати системні блоки, здобували базові навики програмування на мові Basic.
Але старі комп’ютери, хоча і  дозволяли отримати базові навички роботи, але для роботи з web дизаном вони не підходили, тому МКЦ “MIDITAUR”  на благодійних засадах все ще надавав сучасну комп’ютерну техніку для занять вихованців гуртка. Були сподівання, що найближчим часом, зважаючи на результативні виступи команди на обласному конкурсі, керівництво районного відділу освіти та ЦДЮТ сприятиме покращенню матеріально-технічного оснащення гуртка, але нажаль наші сподівання 
були марними. На той час гурток “MIDITAUR” був єдиним в ЦДЮТ гуртком інформаційно-технічного профілю, який добивався 
позитивних результатів на обласному рівні і цей фактор ніяк не вплинув на перспективу розвитку матеріально технічної бази.
Комп’ютерна графіка є обов’язковою складовою WEB дизайну, тому звичайно, що навичкам роботи з графічними редакторами приділялася особлива увага.
Звичайно, що до групи з комп’ютерної графіки добиралися діти, які мали хист до малювання, але ще не володіли навичками вітілення  власних творчих задумів за допомогою комп’ютера. Нижче Ви можете переглянути деякі роботи вихованців гуртка “MIDITAUR”.

2005 рік.

Конкурсні роботи призерів номінації комп’ютерна графіка.

На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Алея” 2005 рік
На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Алея” 2005 рік

На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Альтанка” 2005 рік
На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Альтанка” 2005 рік

На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Україночка” 2005 рік
На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Україночка” 2005 рік


На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Ранок на озері” 2005 рік
На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Ранок на озері” 2005 рік

РОБОТИ БИЧЕНКО ЮЛІЇ 2005 РІК

На фото:Робота Биченко Юлії “Лісова дорога” 2005 рік.
На фото:Робота Биченко Юлії “Лісова дорога” 2005 рік.


На фото:Робота Биченко Юлії “Білка” 2005 рік.
На фото:Робота Биченко Юлії “Білка” 2005 рік.

На фото:Робота Биченко Юлії “Дім” 2005 рік.
На фото:Робота Биченко Юлії “Дім” 2005 рік.

На фото:Робота Биченко Юлії “Статуя” 2005 рік.
На фото:Робота Биченко Юлії “Статуя” 2005 рік.


Відзнаки 2005

Грамота Биченко Юлія за 2 місце в особистій першості обласного конкурсу
Грамота Биченко Юлія за 2 місце в особистій першості обласного конкурсу

Грамота керівника гуртка
Грамота керівника гуртка


Підвищення ефективності використання ЕОТ на уроках інформатики

Враховуючи необхідність актуалізації сучасних підходів до профільної освіти, на здобуття якої мала би бути націлена діяльність позашкільних закладів у 2005 році керівник гуртка “MIDITAUR”, працюючи також паралельно викладачем інформаційних технологій у Краснопільському СПТУ 43  прийняв участь в обласному семінарі для викладачів інформатики професійно-технічних навчальних закладів “Підвищення ефективності використання ЕОТ на уроках інформатики”, який проходив на базі Сумського професійний ліцею будівництва та автотранспорту і був організований науково методичним центром професійно технічної освіти у Сумській області.
Семінар 2005
Семінар 2005
Семінар 2005
Семінар 2005

Семінар 2005
Семінар 20052006-2007

2006-2007 рік був на жаль останнім роком роботи гуртка першого десятиліття 21 століття.
З певних причин роботу гуртка було припинено, наявна комп’ютерна техніка була демонтована, приміщення було передано адміністрацією ЦДЮТ під інше використання, пропозицій, що до продовження подальшої роботи гуртка, чи окреслення майбутніх перспектив з боку керівництва ЦДЮТ більше не надходило. Так майже на десятиріччя єдиний гурток інформаційно-технічного профілю припинив своє існування.

2015


Після тривалої перерви гурток у 2015 році відновив свою роботу на Базі Краснопільської гімназії.
Окремо хочеться подякувати за надане приміщення та можливість використання технічних засобів комп’ютерного класу директору гімназії Зінченку Сергію Степановичу.
Всі зусилля учасники гуртка знову були направлені на результат, який напевно дав би можливість продовжувати роботу гуртка і в майбутньому. В гуртку займалися учні 8 – 11 класів Краснопільської гімназії, які небайдужі до новітніх технологій та проявляли зацікавленість комп’ютерами та розробкою web сайтів. Для цього, незважаючи на доволі короткий термін навчання, з 15 вересня 2015 року, вихованці поставили за мету прийняти участь у обласному конкурсі з інформаційних технологій у номінації “WEB дизайн”. Учні навчалися за програмою з позашкільної освіти науково-технічного напряму (інформаційно-технічний профіль) – з основ WEB-технологій. Самі учні здійснювали розробку сайту, на якому були представлені домашні роботи учасників гуртка, підготовлені до обласного конкурсу. Тематикою домашніх робіт вихованців була – “Славна історія Українського козацтва.”
Сформувалася команда для участі в обласному конкурсі з інформаційних технологій у складі: Сухорукова Ярослава, Мигаля Ярослава, Тяна Олександра та Дерев’янченка Олександра.

Нижче в блоках “Фрагменти з сайту” будуть наведені фрагменти публікацій сайту гуртка:

Знімок домашньої роботи Тяна Олександра – сайт “Калнишевський Петро Іванович”
Знімок домашньої роботи Тяна Олександра – сайт “Калнишевський Петро Іванович”

Фрагменти з сайту 1:

ОБЛАСНИЙ КОНКУРС З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ 2015

Сьогодні наші гуртківці приймають участь в обласному конкурсі з інформаційних технологій у номінації web дизайн, який проходить на базі Сумського державного університету.
Перед конкурсом начальник центру комп’ютерних технологій СумДУ Андрій Півень для наших учнів провів екскурсію до стартап-центру СумДУ «New Generation». Центр діє в рамках міжнародного грантового проекту SUCSID програми Європейської Комісії Темпус «Створення мережі міжуніверситетських start-up центрів для підтримки та просування студентських інноваційних проектів». В рамках невеличкої екскурсії гуртківці побачили в роботі та оцінили зібрані власноруч студентами університету 3D-принтери.
Після відвідин стартап-центру відбулася зустріч з організаторами конкурсу де було представлене жюрі. Сам конкурс добре організований, проходить у передсвятковій атмосфері. До конкурсантів завітав Святий Миколай з подарунками, побажав вдалого виступу. Співробітники університету запросили старшокласників до вступу в СумДу, розповіли про перспективи навчання, умови вступу, роздали інформаційні матеріали, показали рекламний ролік, виготовлений студентами. Тематика домашніх робіт наших учасників – “Славна історія Українського козацтва.”
Сторінка оновлена: 18 грудня 2015 року.

Фрагменти з сайту 2:

ОБЛАСНИЙ КОНКУРС З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ – ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ В КОНКУРСІ.

Вчора наші гуртківці виступили в обласному конкурсі з інформаційних технологій у номінації web дизайн, який проходив на базі Сумського державного університету.
Незважаючи на складність програми конкурсу і хвилювання, гуртківці проявили наполегливість при виконанні поставлених завдань. Учні оцінили рівень завдань, побачили також вміння своїх колег по цеху з інших районів, намітили плани подальшої роботи над вдосконаленням навичок у розробці сайтів. Серед основних задач визначили для себе – необхідність вдосконалення техніки верстання сторінок та вивчення нових прийомів програмування.
Сторінка оновлена: 19 грудня 2015 року.
Знову тривала перерва, після року роботи. Гурток знову припинив роботу, у зв’язку з тим, що навчальні години були виділені тимчасово, терміном на один рік.
У 2020 році з’явилася надія, що гурток таки відновить свою роботу, адже з коштів місцевого бюджету, та фонду регіонального розвитку було профінансовано обладнання комп’ютерного класу. Відповідно основна частина робіт була виконана. Голова Краснопільської селищної ради Яремчук Юрій Анатолійович анонсував відкриття комп’ютерного класу з січня 2020 року.
З 13 січня 2020 року гурток розпочав свою роботу у новому комп’ютерному класі. Очільник Краснопільської громади Ю.А. Яремчук приділяє постійну увагу новоствореному гуртку – допомагає в його технічному облаштуванні, спілкується з його учасниками.

Історія гуртка пишеться і сьогодні! Є певні досягнення і бачення перспективи.


0 Коментарів Підписатися на цей блог