28 квітня 2021

Історія

 

У цій публікації Ви можете познайомитися з історією роботи гуртка “WEB-MIDITAUR”
Історія гуртка у цьому 2021 році буде нараховувати вже два десятки років. Вона була цікавою, насиченою, іноді навіть драматичною. Одними словом не простою, але доволі яскравою.
Учасники гуртка, які першими почали освоювати основи веб дизайну вже дорослі люди, мають власних дітей, які скоро теж прийдуть до нашого гуртка вивчати основи сайтобудування. Дехто з учасників гуртка пов'язав своє життя з професією web розробника і доволі успішно працює у даній сфері.


Звідки така назва?


Гурток частково запозичив свою назву від назви однойменного приватного музично-комп’ютерного центру “Miditaur”, який  було створено в 2001 роцi на базі працюючого до цього комп’ютерного клубу. Основними видами дiяльностi центру у сфері освітньої діяльності були навчання школярiв основам роботи з комп’ютером, гри на музичних iнструментах, вокалу, та створення музичного матерiалу в Midi форматi в основному для потреб дитячих освітніх  закладiв та закладiв культури району. Комп’ютерний центр “Miditaur” займався освітньою діяльністю і проводив на своїй базі курси з основ інформаційних технологій, надавав консультації з питань інформатизації.

Так виглядав банер з інтернет сторінки МКЦ “MIDITAUR” 2001 року. та логотип МКЦ “MIDITAUR” 2003 року.


З самого початку заснування МКЦ “MIDITAUR” спiвпрацював з закладами освіти Краснопільського району та за його межами. Керівник і засновник МКЦ “MIDITAUR” Чернієвський Юрій Всеволодович мав педагогічний досвід роботи у загальноосвітніх та позашкільних закладах освіти. Маючи досвід роботи інженером-електроніком, Юрій Всеволодович ще при існуванні станції юних техніків вів гурток технічного напрямку, на якому сворювалися роботизовані моделі автомобілів з програмним управлінням. Співпраця з Краснопiльським центром дитячої та юнацької творчостi Сумської областi, директором якого в той час була Білоус Наталія Іванівна почалася саме з організації гуртка науково-технічного профілю з промовистою назвою WEB-MIDITAUR. На той час МКЦ “MIDITAUR”, як було вже вище зазначено надавав освітні послуги в галузі IT технологій, на його базі працювали курси з підготовки операторів ПК. Саме Наталія Іванівна запропонувала такий оригінальний вид співпраці. На той час це було доволі неординарне та сміливе рішення з боку курівництва ЦДЮТ, але воно було правильним і дало свої позитивні плоди, адже МКЦ “MIDITAUR” почав надавати необхідну матеріально-технічну та методичну підтримку закладу в організації профільного навчання web дизайну.

2001


У цей період нажаль Краснопiльський центр дитячої та юнацької творчостi не мав взагалі власної технічної бази для занять гуртків інформаційно технічного профілю і тому МКЦ “MIDITAUR” надавав власну комп’ютерну, на той час доволі сучасну техніку, для занять гуртківців, а його засновник Чернієвський Ю. В. став першими керівником гуртка “MIDITAUR”.  Назву гуртка запропонували самі учасники, та за погодженням з дирекцією Краснопільського ЦДЮТ саме таку назву і надали гуртку. 

ПРОТЯГОМ КІЛЬКОХ РОКІВ ГУРТОК ПРАЦЮЄ НА БАЗІ МКЦ “MIDITAUR”


Цей чинник відіграв позитивну роль у якісному плані. Учасники гуртка освоювали ази комп’ютерної графіки та web дизайну практично з нуля і поступово досягли суттєвих результатів.
Адміністрація ЦДЮТ тих років,у свою чергу, сприяла розвитку творчого підходу до навчального процесу, не заангажовуючись дотриманням конкретних методик у даній сфері діяльності, окрім надання допомоги по веденню журналів обліку роботи. Мінімальна адміністративна зарегульованість надавала змогу реалізувати більш ефективні методи вільного навчання, який базувався виключно на зацікавленості самих учасників приймати участь у творчому процесі. Вдалося запалити творчий вогник гуртківців і підтримувати його протягом навчального процесу. Неформальні, на той час підходи, які базувалися на формуванні дійсно творчої команди дали свої результати.
Першим випробуванням для гуртківців стала перша участь нашої команди в обласному конкурсі “Вiртуальний простiр”, який проходив у м.Суми на базі Сумського державного університету.  Вдалий дебют у 2002р. дозволив гуртківцям ввiйти до числа призерiв серед команд – учасниць змагань – представників позашкільних закладів областi.


2002


У 2002 році нашi учнi зайняли вiдповiдно 1 та 2 місце у старшiй вiковiй категорії у номінації комп’ютерна графіка та 3 мiсце у молодшій, а також 2 командне місце у молодшій віковій категорії з Web дизайну.

  • Перше командне місце з обласного конкурсу „Віртуальний простір”.
  • Комп’ютерна графіка – перше місце Фурсова Олександра
  • Комп’ютерна графіка – друге місце Громико Михайло


Позитивні враження від конкурсу

Від першого конкурсу в учасників сформувалися позитивні враження і одностайно учні прийняли рішення подальшої участі в подібних заходах.
Протягом 2003 -2004 навчального року учасники гуртка “MIDITAUR” проводили старанну підготовку для участі у черговому змаганні, яке стало вже доброю традицією.

2003 рік

Відповідно цього ж року – відзначилися участю в обласному конкурсі та виявили нових презерів:
  • Комп’ютерна графіка – друге місце – Биченко Юлія
  • Комп’ютерна графіка – третє місце Лебеденко Вікторія

Роботи Биченко Юлії 2003 рік

Робота Биченко Юлії “Зима” 2003 рік.

Робота Биченко Юлії “Зима” 2003 рік.

Робота Биченко Юлії “Кіт Леопольд” 2003 рік.
Робота Биченко Юлії “Кіт Леопольд” 2003 рік.

Робота Биченко Юлії “Українці” 2003 рік.
Робота Биченко Юлії “Українці” 2003 рік.

Робота Биченко Юлії “Лодочка” 2003 рік.
Робота Биченко Юлії “Лодочка” 2003 рік.

Робота Биченко Юлії “Калинове побачення” 2003 рік.
Робота Биченко Юлії “Калинове побачення” 2003 рік.
Робота Биченко Юлії “Олені” 2003 рік.
Робота Биченко Юлії “Олені” 2003 рік.

Робота Биченко Юлії “Кролик” 2003 рік
Робота Биченко Юлії “Кролик” 2003 рік


Чабан Олександр

Окремо слід зазначити учасника гуртка, який дитяче захоплення WEB розробкою перетворив у професію.
Активним учасником гуртка протягом п’яти років з моменту його заснування був учень Краснопільської ЗОШ I-III ст. Чабан Олександр. Навчаючись у 7 класі, Олександр почав відвідувати гурток і став його активним учасником до самого закінчення школи. З перших занять він показав себе наполегливим учнем з великим бажанням отримувати нову інформацію і з захопленням ставився до інформаційних технологій. Олександр приймав участь у багатьох конкурсах де вдало презентував власні розробки сайтів. Пізніше продовжив навчання у профільних навчальних закладах, вибрав професію, пов’язану з інформаційними технологіями і досяг суттєвих успіхів у професійній діяльності.

2004-2005 навчальний рік

2004 рік теж був результативним для команди від ЦДЮТ, в черговий раз ми стали призерами обласного конкурсу з комп’ютерного дизайну “Віртуальний простір”.

Грамота за підготовку призера
Грамота за підготовку призера

ОТРИМАЛИ ПРИМІЩЕННЯ ДЛЯ ЗАНЯТЬ

У цьому навчальному році, завдяки сприянню на той час заміснику голови Краснопільської районної державної адміністрації Юрія Анатолійовича Яремчука на прохання керівника гуртка Ю. В. Чернієвського Краснопільському ЦДЮТ було виділене для занять гуртка кабінет, у якому до цього знаходився загін державної прикордонної служби. Власними силами було зроблено ремонт кабінету, приведено його до необхідного для навчання стану. Згодом відновлено парк старенької комп’ютерної техніки, який в несправному стані знаходився на зберіганні у районному відділі освіти і встановлено в гуртковій кімнаті. Гурток запрацював у приміщенні ЦДЮТ, але для підготовки команди по web дизайну дана техніка не підходила, адже працювала лише з операційною системою DOS, тому доводилося використовувати техніку МКЦ “MIDITAUR”. Проблем з наповненням гуртка не було, адже зацікавленість дітей комп’ютерною технікою була на той час на дуже високому рівні.
На фото: заняття гуртка в щойно відремонтованому приміщенні.
На фото: заняття гуртка в щойно відремонтованому приміщенні.

На фото: учні гуртка розписуються в журналі з техніки безпеки.
На фото: учні гуртка розписуються в журналі з техніки безпеки.

На фото: Гуртківці займаються у теплому, зручному кабінеті.
На фото: Гуртківці займаються у теплому, зручному кабінеті.

Що можна було робити з старими комп’ютерами?


На фото: Учні вивчають будову комп’ютера. Цікаво все спробувати власними руками
На фото: Учні вивчають будову комп’ютера. Цікаво все спробувати власними руками
Гуртківці з цікавістю вивчали будову ПК, його складові частини, пробували складати системні блоки, здобували базові навики програмування на мові Basic.
Але старі комп’ютери, хоча і  дозволяли отримати базові навички роботи, але для роботи з web дизаном вони не підходили, тому МКЦ “MIDITAUR”  на благодійних засадах все ще надавав сучасну комп’ютерну техніку для занять вихованців гуртка. Були сподівання, що найближчим часом, зважаючи на результативні виступи команди на обласному конкурсі, керівництво районного відділу освіти та ЦДЮТ сприятиме покращенню матеріально-технічного оснащення гуртка, але нажаль наші сподівання 
були марними. На той час гурток “MIDITAUR” був єдиним в ЦДЮТ гуртком інформаційно-технічного профілю, який добивався 
позитивних результатів на обласному рівні і цей фактор ніяк не вплинув на перспективу розвитку матеріально технічної бази.
Комп’ютерна графіка є обов’язковою складовою WEB дизайну, тому звичайно, що навичкам роботи з графічними редакторами приділялася особлива увага.
Звичайно, що до групи з комп’ютерної графіки добиралися діти, які мали хист до малювання, але ще не володіли навичками вітілення  власних творчих задумів за допомогою комп’ютера. Нижче Ви можете переглянути деякі роботи вихованців гуртка “MIDITAUR”.

2005 рік.

Конкурсні роботи призерів номінації комп’ютерна графіка.

На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Алея” 2005 рік
На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Алея” 2005 рік

На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Альтанка” 2005 рік
На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Альтанка” 2005 рік

На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Україночка” 2005 рік
На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Україночка” 2005 рік


На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Ранок на озері” 2005 рік
На фото:Робота Лебеденко Вікторії “Ранок на озері” 2005 рік

РОБОТИ БИЧЕНКО ЮЛІЇ 2005 РІК

На фото:Робота Биченко Юлії “Лісова дорога” 2005 рік.
На фото:Робота Биченко Юлії “Лісова дорога” 2005 рік.


На фото:Робота Биченко Юлії “Білка” 2005 рік.
На фото:Робота Биченко Юлії “Білка” 2005 рік.

На фото:Робота Биченко Юлії “Дім” 2005 рік.
На фото:Робота Биченко Юлії “Дім” 2005 рік.

На фото:Робота Биченко Юлії “Статуя” 2005 рік.
На фото:Робота Биченко Юлії “Статуя” 2005 рік.


Відзнаки 2005

Грамота Биченко Юлія за 2 місце в особистій першості обласного конкурсу
Грамота Биченко Юлія за 2 місце в особистій першості обласного конкурсу

Грамота керівника гуртка
Грамота керівника гуртка


Підвищення ефективності використання ЕОТ на уроках інформатики

Враховуючи необхідність актуалізації сучасних підходів до профільної освіти, на здобуття якої мала би бути націлена діяльність позашкільних закладів у 2005 році керівник гуртка “MIDITAUR”, працюючи також паралельно викладачем інформаційних технологій у Краснопільському СПТУ 43  прийняв участь в обласному семінарі для викладачів інформатики професійно-технічних навчальних закладів “Підвищення ефективності використання ЕОТ на уроках інформатики”, який проходив на базі Сумського професійний ліцею будівництва та автотранспорту і був організований науково методичним центром професійно технічної освіти у Сумській області.
Семінар 2005
Семінар 2005
Семінар 2005
Семінар 2005

Семінар 2005
Семінар 2005


2006-2007 н.р.

2006-2007 рік був на жаль останнім роком роботи гуртка першого десятиліття 21 століття.
З певних причин роботу гуртка було припинено, наявна комп’ютерна техніка була демонтована, приміщення було передано адміністрацією ЦДЮТ під інше використання, пропозицій, що до продовження подальшої роботи гуртка, чи окреслення майбутніх перспектив з боку керівництва ЦДЮТ більше не надходило. Так майже на десятиріччя єдиний гурток інформаційно-технічного профілю припинив своє існування.

2015 рік


Після тривалої перерви гурток у 2015 році відновив свою роботу на Базі Краснопільської гімназії.
Окремо хочеться подякувати за надане приміщення та можливість використання технічних засобів комп’ютерного класу директору гімназії Зінченку Сергію Степановичу.
Всі зусилля учасники гуртка знову були направлені на результат, який напевно дав би можливість продовжувати роботу гуртка і в майбутньому. В гуртку займалися учні 8 – 11 класів Краснопільської гімназії, які небайдужі до новітніх технологій та проявляли зацікавленість комп’ютерами та розробкою web сайтів. Для цього, незважаючи на доволі короткий термін навчання, з 15 вересня 2015 року, вихованці поставили за мету прийняти участь у обласному конкурсі з інформаційних технологій у номінації “WEB дизайн”. Учні навчалися за програмою з позашкільної освіти науково-технічного напряму (інформаційно-технічний профіль) – з основ WEB-технологій. Самі учні здійснювали розробку сайту, на якому були представлені домашні роботи учасників гуртка, підготовлені до обласного конкурсу. Тематикою домашніх робіт вихованців була – “Славна історія Українського козацтва.”
Сформувалася команда для участі в обласному конкурсі з інформаційних технологій у складі: Сухорукова Ярослава, Мигаля Ярослава, Тяна Олександра та Дерев’янченка Олександра.

Нижче в блоках “Фрагменти з сайту” будуть наведені фрагменти публікацій сайту гуртка:

Знімок домашньої роботи Тяна Олександра – сайт “Калнишевський Петро Іванович”
Знімок домашньої роботи Тяна Олександра – сайт “Калнишевський Петро Іванович”

Фрагменти з сайту 1:

ОБЛАСНИЙ КОНКУРС З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ 2015

Сьогодні наші гуртківці приймають участь в обласному конкурсі з інформаційних технологій у номінації web дизайн, який проходить на базі Сумського державного університету.
Перед конкурсом начальник центру комп’ютерних технологій СумДУ Андрій Півень для наших учнів провів екскурсію до стартап-центру СумДУ «New Generation». Центр діє в рамках міжнародного грантового проекту SUCSID програми Європейської Комісії Темпус «Створення мережі міжуніверситетських start-up центрів для підтримки та просування студентських інноваційних проектів». В рамках невеличкої екскурсії гуртківці побачили в роботі та оцінили зібрані власноруч студентами університету 3D-принтери.
Після відвідин стартап-центру відбулася зустріч з організаторами конкурсу де було представлене жюрі. Сам конкурс добре організований, проходить у передсвятковій атмосфері. До конкурсантів завітав Святий Миколай з подарунками, побажав вдалого виступу. Співробітники університету запросили старшокласників до вступу в СумДу, розповіли про перспективи навчання, умови вступу, роздали інформаційні матеріали, показали рекламний ролік, виготовлений студентами. Тематика домашніх робіт наших учасників – “Славна історія Українського козацтва.”
Сторінка оновлена: 18 грудня 2015 року.

Фрагменти з сайту 2:

ОБЛАСНИЙ КОНКУРС З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ – ПРИЙНЯЛИ УЧАСТЬ В КОНКУРСІ.

Вчора наші гуртківці виступили в обласному конкурсі з інформаційних технологій у номінації web дизайн, який проходив на базі Сумського державного університету.
Незважаючи на складність програми конкурсу і хвилювання, гуртківці проявили наполегливість при виконанні поставлених завдань. Учні оцінили рівень завдань, побачили також вміння своїх колег по цеху з інших районів, намітили плани подальшої роботи над вдосконаленням навичок у розробці сайтів. Серед основних задач визначили для себе – необхідність вдосконалення техніки верстання сторінок та вивчення нових прийомів програмування.

2020 рік

Знову тривала перерва, після року роботи. Гурток знову припинив роботу, у зв’язку з тим, що навчальні години були виділені тимчасово, терміном на один рік.
У 2020 році з’явилася надія, що гурток таки відновить свою роботу, адже з коштів місцевого бюджету, та фонду регіонального розвитку було профінансовано обладнання комп’ютерного класу. Відповідно основна частина робіт була виконана. Голова Краснопільської селищної ради Яремчук Юрій Анатолійович анонсував відкриття комп’ютерного класу з січня 2020 року.
З 13 січня 2020 року гурток розпочав свою роботу у новому комп’ютерному класі. Очільник Краснопільської громади Ю.А. Яремчук приділяє постійну увагу новоствореному гуртку – допомагає в його технічному облаштуванні, спілкується з його учасниками.

Краснопільська газета "Перемога" про гурток WEB-MIDITAUR

19 лютого 2020 року у місцевій Краснопільський газеті "Перемога" у розділі "Молодь, освіта" опублікована стаття про гурток. Нижче надаємо текст газетної публікації. Всі права на дану публікацію, у тому чіслі на графічні об'єкти, належать газеті "Перемога" та автору статті.

В Краснопіллі працює гурток комп’ютерних технологій WEB- MIDITAUR


З січня місяця цього року почав працювати гурток комп’ютерних технологій WEB- MIDITAUR в Центрі дитячої та юнацької творчості Краснопільської ОТГ. На сьогоднішній день гурток відвідує більше 30 вихованців.
Керівник гуртка Юрій Чернієвський знайомить школярів  як створювати сайти, презентацій, як встановлювати програми, як розроблювати web-дизайн та ще дуже багато цікавинок.

Година спілкування. Зустріч з професіоналом

8 грудня 2020 року в першій групі гуртка "WEB-MIDITAUR" центру дитячої творчості Краснопільської селищної ради була проведена година спілкування з професійним web розробником.
Ця зустріч була анонсована учасникам ще на початку року, але через карантинні обмеження та перехід на дистанційну форму навчання вона відтерміновувалася. І ось вона нарешті відбулася! До нас завітав випускник нашого гуртка 2004 року Олександр Чабан. Сама зустріч викликала чималий інтерес серед учасників гуртка, адже до них завітав успішний менеджер у сфері веб розробки. Можливість поспілкуватися віч на віч з людиною, яка пройшла шлях від учасника нашого гуртка до успішного менеджера компанії, яка займається розробкою креативних веб проектів - це круто!
Зустріч пройшла в атмосфері рівного, партнерського спілкування, адже Олександр відразу почав свою розповідь про те, як навчаючись у сьомому класі школи прийшов займатися до гуртка, пригадав наші перші кроки на ниві вивчення основ сайтобудування. Особливо наголосив Олександр, що саме участь у гуртку визначило його подальший вибір професії, яка стала сенсом його життя.
Свою історію навчання, першого досвіду роботи, успіхів і труднощів, які він сам пережив, а також можуть пережити представники даної професії в процесі власного становлення на доволі насиченому ринку праці.
Були озвучені основні сучасні тенденції в розвитку веб технологій, принципи організації роботи його компанії з програмістами різних профілів. Про останні дослідження спеціалістів його компанії Олександр теж розповів, при цьому наголосив на шалену мінливість трендів та технологій і звернув увагу на базові технології, які потрібно постійно досліджувати і вивчати. Олександр продемонстрував веб проекти, які розробляла його команда, також розповів про сучасні технології, які дозволяють обробляти одночасно тисячі потоків інформації одночасно з великою швидкістю. Також була надана інформація про рівні заробітних плат веб розробників різного рівня кваліфікації. Також поспілкувалися на тему взаємовідносин з замовниками веб проектів, про певні тонкощі, на які потрібно особливо звернути увагу.
Олександр наголосив на важливості вміння працювати в команді, досліджувати і ділитися інформацією, постійно вивчати найновітніші тенденції у сфері інформаційних технологій.
Сама зустріч пройшла в дружній обстановці, зацікавлені учасники гуртка могли вільно задавати будь які питання, на які Олександр з задоволенням надавав розгорнуті та змістовні відповіді.

2021 рік

Всеукраїнський конкурс з IT та кіберспорту для дітей та молоді  "iTalent"


Результати 7 сезону всеукраїнського конкрусу з IT проектів серед молоді до 19 років iTalent, у якому прийняли участь чотири учасники гуртка "WEB-MIDITAUR" Центру дитячої та юнацької творчості Краснопільської селищної ради - керівник гуртка Чернієвський Юрій Всеволодович. 
Наші гуртківці вперше приймали участь в IT номінації конкурсу - "WEB FRONT-END". У цій номінації учасникам потрібно зробити свій веб сайт з дотриманням певних вимог. Незважаючи на короткий термін навчання - дехто з учасників займається в гуртку менше року, вирішили спробувати свої сили на всеукраїнському рівні. Кожен учасник самостійно вибирав тему роботи. 

Наші учасники вирішили прийняти участь у конкурсі з індивідуальними проектами, щоб мати більше шансів на позитивний рейтинг робіт. Всі роботи наших учасників пройшли перевірку на відповідність вимогам конкурсу і були допущені до розгляду суддями.

29 січня 2021 року було підведено підсумки конкурсу і на сайті конкурсу опубліковані результати. Ознайомитися з результатами можна за посиланням: WEB FRONT-END

Враховуючи, що про сам конкурс ми дізналися за місяць до початку прийому заявок і часу на підготовку було зовсім мало, то результати виглядають обнадійливо. Самі учасники налаштовані оптимістично і визнають, що сам факт участі у конкурсі такого рівня дуже мотивував їх до більш інтенсивного і відповідального дослідження та засвоєння певної інформації з сучасних тенденцій в галузі web технологій. Після проведення фіналу відкриється доступ до робіт переможців і ми зможемо відслідкувати сучасні тренди, які надалі будемо застосовувати у власних розробках.

Краснопільська газета "Перемога" про гурток WEB-MIDITAUR

17 вересня 2021 року у місцевій Краснопільський газеті "Перемога" у розділі "Світ захоплень" опублікована стаття про гурток. Нижче надаємо текст та скріншоти газетної публікації. Всі права на дану публікацію, у тому чіслі на графічні об'єкти, належать газеті "Перемога" та автору статті.
13 вересня відзначили своє професійне свято програмісти. Але свято це не міжнародне, як прийнято вважати. Започатковано воно лише з 1996 року з подачі видавничого дому «Комп’ютерра» і на той час припадало на першу п’ятницю вересня. Але згодом святкування було перенесено на 256-й день року. Відмічають це свято переважно в країнах колишнього СРСР та в деяких країнах Європи. Інша дата, яка претендує на «звання» дня програміста – 10 грудня, в цей день народилася Ада Августа Байрон Кінг, графиня Лавлейс. Цю видатну жінку, дочку поета Джорджа Байрона, до речі, прийнято вважати першим у світі програмістом, а її програму по вирахуванню чисел Бернуллі відповідно першою у світі програмою. Звісно, ця програма була мало схожа на сучасні зразки, написана вона була для аналітичної машини Чарльза Беббіджа. Першим, в сучасному розумінні цього слова, програмістом став британський вчений ТомКілбурн. В 1946 році він почав роботу над створенням комп’ютера Baby, а 21 червня 1948 року завантажив та виконав першу у світі програму. Програма вираховувала найбільший множник для заданого числа і перший результат довелося чекати не мало не багато 52 хвилини, але це була справжня революція - інформаційна революція.


Тож, як бачимо єдиного, міжнародного дня програміста поки що не існує, але ми відзначаємо це свято разом із більшою частиною Європи саме 13 вересня. І в Краснопіллі, завдяки фахівцю і великому ентузіасту своєї справи Юрію Всеволодовичу Чернієвському, є всі підстави святкувати цей день. В далекому 2001 році він очолив гурток, в якому навчав дітей абсолютно екзотичній і малозрозумілій на той час справі – програмуванню. Лише за рік роботи Юрію Всеволодовичу вдалося досягти не аби яких результатів, його вихованці зайняли перше та друге місця на обласному конкурсі «Віртуальний простір». З того часу краснопільські учні незмінно входили в число призерів обласних конкурсів. Але в 2007 році гурток припинив своє існування на довгих 8 років, відновилися заняття лише у 2015. 
Сьогодні гурток має власне приміщення – сучасний кабінет інформатики обладнаний стендами, проекторами і, звичайно ж, комп’ютерами. Основна спеціалізація гуртка: веб-технології і розробка сучасних інтернет-додатків із застосуванням передових технологій, як то HTML5, CSS3, та JavaScript. Учні беруть активну участь у всеукраїнських навчальних та конкурсних програмах, таких як iTalent, в яких вже встигли відзначитися чисельними дипломами та грамотами.
 Одним з пріоритетних напрямків Юрій Всеволодович вважає кіберспорт і докладає не аби яких зусиль, щоб створити в Краснопіллі першу професійну команду. Але кіберспорт, за його словами, це не просто комп’ютерні ігри, це й виснажливі тренування, і психологічна та фізична підготовка, суворе слідування регламенту, а головне - потужне обладнання, на яке поки що не вистачає коштів.

Чи потрібен такий гурток, чи є якісь перспективи у IT-технологій в Краснопіллі? По-перше, слід відзначити, що з появою інтернету кордони, в інформаційному сенсі, фактично зникли, займатися програмуванням можна, сидячи десь на Алясці, умова лише одна – знання і підключення до Всесвітньої мережі. По-друге, діяльність гуртка можна оцінити за результатами, сьогодні вихованці Юрія Чернієвського працюють на ключових посадах в провідних IT-компаніях України та за кордоном. Один з найуспішніших випускників гуртка Олександр Чабан очолює сьогодні власну компанію, яка займається web-розробками та працює з багатьма партнерами в Україні та за кордоном.ГОТУЄМО НАУКОВУ Й ІНЖЕНЕРНУ ЕЛІТУ СУМЩИНИ

25.10.2021 – 27.10.2021 проходив курси підвищення кваліфікації на базі КЗ СОІППО. Курси були доволі цікавими і нижче наводжу публікацію з сайту інстітуту.
Екзаменаційна сесія підвищення кваліфікації керівників гуртків науково-технічного напряму закладів позашкільної освіти відбулася 25.10.2021 – 27.10.2021, куратором і модератором якої була Лариса Сєрих, в.о. завідувача кафедри теорії і методики змісту освіти КЗ СОІППО, к. пед. наук, доцент.

Під час інтерактивних занять колеги-керівники гуртків науково-технічного напряму з усієї області удосконалювали свої вміння працювати з комп’ютерною технікою та інтерактивним обладнанням, ділилися досвідом. Так, вивчали й аналізували роботу гуртка «WEB-MIDITAUR» Центру дитячої та юнацької творчості Краснопільської селищної ради; розглядали технології, які дозволять використовувати весь функціонал HTML5 в наборі з JavaScript та CSS3. Познайомитеся з такими технологіями, як Flexbox, Grid, також на заняттях детально розглянули основи синтаксису і семантики, такі елементи, як вбудоване аудіо та відео, геолокація, елемент Canvas, а також багато інших нововведень HTML5. Такі заняття дозволяють опановувати найбільш популярну мову програмування – JavaScript – крос-платформову, об’єктно-орієнтовану скриптову мову, яка може використовуватися як на стороні клієнта, так і на стороні сервера.
Зацікавив також досвід авіамоделювання Роменського ОЦПО та РТМ, робота вихованців з радіокерованими моделями для повітряного бою, з радіокерованими моделями для перегонів, з радіокерованими пілотажними моделями. Багато цікавих ідей та знахідок вразили слухачів курсів підвищення кваліфікації – модульне орігамі, початкове технічне моделювання, STEM-освіта, STEM-проєкти та інше.
Завжди потрібно відчувати дух часу
Бо ми готуємо наукову й інженерну еліту Сумщини
2022 рік

Товариський матч з кіберспорту

15 січня 2022 року відбувся товариський кіберспортивний матч між командами позашкільних навчальних закладів Краснопільської селищної ради, та Миропільської сільської ради. Наш заклад представляла команда гуртка "WEB-MIDITAUR",  Миропільський - команда "Кіберспорт:CS:GO".


Я не буду вдаватися в подробиці цього кіберспортивного матчу, зупинюся лише на кількох моментах, адже дана публікація подається в якості новини.
Команди з хвилюванням очікували цієї зустрічі, адже вона перша в історії організованих кіберспортивних змагань на теренах Краснопільської та Миропільської громади. 
Команда гуртка "WEB-Miditaur" особливо хвилювалася, адже потрібно було забезпечити оптимізовану роботу наявних на базі гуртка комп'ютерів, щоб локалізувати технічні неполадки та звести до мінімуму збої в роботі комп'ютерної техніки. Адже справою честі приймаючої сторони є обов'язок забезпечити технічні умови для проведення змагань.
Змагання викликали зацікавленість серед учасників з обох сторін і учасники докладали максимум зусиль для перемоги!

Краснопільська кіберспортивна команда отримала перемогу у напруженій боротьбі. Вцілому учасники команд залишилися задоволені матчем, отримали купу позитивних емоцій і величезного, смачного торта від очільника Краснопільської громади - Юрія Яремчука!
Голова Краснопільської ОТГ Яремчук Юрій Анатолійович поспілкувався з учасниками кіберспортивних змагань, відмітив перспективність розвитку даного виду спорту. 

Після змагання всі учасники отримали подяки, а команда - переможець отримала грамоту.

 На згадку про товариський матч учасники зробили колективне фото:


Краснопільська газета "Перемога" про вихованців гуртка WEB-MIDITAUR

3 вересня 2022 року у місцевій Краснопільський газеті "Перемога" опублікована стаття про гурток. Нижче надаємо текст газетної публікації. Всі права на дану публікацію, належать газеті "Перемога" та автору статті.

ВЧАТЬСЯ ПРАЦЮВАТИ У КОМАНДІ
Ми неодноразово писали про роботу гуртка «WEB-MIDITAUR» Центру дитячої та юнацької творчості Краснопільської селищної ради, вихованці якої, попри канікули, війну, продовжують займатись улюбленою справою – програмуванням, самовдосконалюються, беручи участь у найрізноманітніших проектах. Нещодавно вихованці гуртка Микола Купиро, Денис Сафонов та Антон Прядко під керівництвом Юрія Чернієвського взялись за розробку онлайн-платформи, на якій саме молодь Краснопільської громади дискутувала, обговорювала майбутнє післявоєнної громади.
Але основною метою поряд з розробкою проекту – це можливість застосувати на практиці засвоєні знання та методи діяльності в реальному житті для розв’язання практичних завдань. Результатом роботи гуртка науково-технічного профілю і конкретно нашого гуртка, який вивчає основи WEB розробки може бути сайт, який дозволить на практиці застосувати набуті навички кодування і спонукатиме вихованців до творчого саморозвитку. Відкрию Вам один секрет – мене, як педагога зацікавила ідея в межах конкретного web проекту, випробувати на практиці сучасні моделі командної роботи, з метою розв’язання практичних завдань, максимально наближених до реального сектору виробничої діяльності у відповідному бізнес середовищі WEB розробників і дослідити перспективу інтеграції їх в навчальний процес.
Антон Прядко

Сафонов Денис

Купиро Микола

– “Найважче у втіленні проекту – це навіть не технічний бік справи, а створення повноцінної команди однодумців. На це у мене пішло практично все літо, але сьогодні можу впевнено сказати, що учасники нашого гуртка, які взялись втілення даного проекту, із поставленою задачею справляться, – розповідає керівник гуртка «WEB-MIDITAUR» Юрій Чернієвський. – Створення такої платформи сама по собі цікава ідея, адже погляд сьогоднішніх підлітків щодо майбутнього громади значно різниться від дещо консервативного бачення життя дорослими, ми не завжди хочемо чути, а шкода, бо сучасній молоді є що запропонувати. До того ж робота над даним проектом дає можливість майбутнім програмістам бути в курсі нових трендів у сфері WEB розробки, застосовувати на практиці новітні технології та методики командної роботи.
Як не дивно це звучить, але своє бачення щодо проекту майбутньої онлайн-платформи його розробники обговорюють на… нарадах. Пережиток минулого, скаже хтось, але Юрій
Чернієвський переконаний, що доволі поширена в світі, актуальна на сьогоднішній день для гуртка методологія Скрам (Scrum), передбачає проведення так званих нарад для учасників команди розробників – це щоденний скрам (Daily Scrum).
Ми проводимо щоденні скрами в онлайн, і не важливо, в якій точці планети знаходиться учасник нашої команди, ми завжди можемо відслідковувати прогрес досягнення мети проекту, – розповідає Юрій Чернієвський.
Тривалість цих нарад не повинна перевищувати 15 хвилин, проводять їх майже завжди в один і той же час, і протягом цієї 15-хвилинної наради кожен учасник команди повинен відповісти лише на три питання: що зроблено учора? Що буде зроблено сьогодні? З якими проблемами зіткнувся?
Розробники можуть обирати будь-яку структуру та техніку роботи, але за умови, коли щоденний скрам фокусується на прогресі досягнення мети та створює план дій на наступний робочий день. Він не лише допомагає створювати та підтримувати фокус та покращує самоконтроль, він також покращує атмосферу спілкування, виявляє перешкоди, сприяє швидкому прийняттю рішень, отже, усуває потребу в іншого роду нарадах.
Мета щоденної scrum-наради – тримати всю команду у курсі того, що відбувається та які проблеми виникають. Вирішувати конкретні проблеми потрібно вже в індивідуальному порядку, – каже Юрій Чернієвський.
– Головне на таких нарадах – почути думку кожного. Як на мене, цей принцип є дієвим і саме він має в перспективі допомогти у відбудові країни, нашої громади після війни. На жаль, наша головна проблема – ми не вміємо працювати в команді, а це ціла наука, яку вихованці гуртка поступово здобувають саме при роботі над подібними проектами. Розробляючи майбутню онлайн-платформу ми ще й вчимось працювати у команді і це на сьогодні головна мета. Не буде вдалої команди – не буде вдалого продукту на виході. Як розвиватиметься даний проект, який поки ще не має назви, але над яким вже працює команда однодумців, ми розповімо вже у інших номерах нашої газети.

О.МОЦНИЙ.

2023 рік

13 вересня цього року з ініціативи адміністрації ЦДЮТ Краснопільської селищної ради було звільнено «за угодою сторін» керівника гуртка «WEB-MIDITAUR».  
Саме в цей час учасники гуртка активно готувались прийняти участь  у відкритому обласному конкурсі з інформаційних технологій для учнівської молоді «IT_TEEN_ZP»(м. Запоріжжя). В номінаціях «Відеомейкінг» та «Web front-end», який проводив Комунальний заклад «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «ГРАНІ» Запорізької обласної ради». 
Заявку на конкурс команда гуртка подала у серпні місяці, ще під час літніх канікул. Були обрані теми для конкурсних робіт в номінаціях:
«Відеомейкінг»: робота « Пророча пісня Олега» присвячена пам’яті Олега Бирченко https://youtu.be/Ujbj0-T3_Mw
«Web front-end»: роботи «Краснопілля туристичне» https://olex.miditaur.net/ та «Cайт, присвячений видатному українському поету П. А. Грабовському» https://guess.miditaur.net/  .
Підготовку до конкурсу довелось продовжити на громадських засадах і у листопаді місяці провести захист конкурсних робіт, адже діти були сповнені сподівань на перемогу і завершення розпочатих проектів.
Надії і сподівання вихованців Чернієвського Юрія Всеволодовича справдилися, усі 3 учасника у різних номінаціях та різних вікових категоріях зайняли перші місця, за що Департаментом освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 23.11.2023 р. №416 були нагороджені дипломами, а їх керівник отримав подяку.
Команда переможців висловлює вдячність усім, хто допомагав у краєзнавчих дослідженнях та інформаційним матеріалом – Краснопільській газеті «Перемога», Відділу культури, туризму, молоді та спорту Краснопільської селищної ради, Сергію Ноженку.
PS  Шкода, що розвиток науково-технічного напряму позашкільної освіти адміністрація ЦДЮТ вважає неперспективним і недоцільним.
Посилання на роботи учасників;
Особливо розчулило відео. Учасники журі плакали...

Подяка керівнику Чернієвському Ю. В. 

Диплом Коломієць Олександра

Диплом Тресницького Станіслава

Диплом Ходак Дмитра
Краснопільська газета "Перемога" про вихованців МКЦ MIDITAUR

15 грудня 2023 року у місцевій Краснопільський газеті "Перемога" у розділі "Молодіжний простір" опублікована стаття "Три переможці одного наставника". Нижче надаємо текст газетної публікації. Всі права на дану публікацію, у тому чіслі на графічні об'єкти, належать газеті "Перемога" та автору статті.

ТРИ ПЕРЕМОЖЦІ ОДНОГО НАСТАВНИКА

Довгоочікуваним був листопад для наших героїв. Саме цієї пори підведено підсумки відкритого обласного конкурсу з інформаційних технологій для учнівської молоді «IT_TEEN_ZP», організатором якого є Комунальний заклад «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «ГРАНІ» Запорізької обласної ради». Команда юних програмістів з Краснопілля, під керівництвом Юрія Чернієвського, не вагаючись подала заявку для участі ще у серпні. Минали місяці клопіткої праці, недоспаних ночей і палкої віри у перемогу. Ось результат – надії і сподівання вихованців Юрія Всеволодовича справдилися. Усі три учасника у різних номінаціях та різних вікових категоріях зайняли перші місця, за що Департаментом освіти і науки Запорізької облдержадміністрації від 23.11.2023 р. №416 були нагороджені дипломами, а їх керівник отримав Подяку.
-Дійсно проведена неймовірна командна робота з підготовки до конкурсу, – не без гордості за вихованців розповідає Юрій Всеволодович – інформація здобувалась з усіх можливих джерел. Саме тому кожну з робіт я вважаю командною. Ми вдячні всім, хто знаходив можливість допомогти нам саме у зборі матеріалу для створення конкурсних робіт. Вихованцями своїми, звісно, пишаюсь. Впевнений – у нас ще попереду чимало перемог та нових досягнень. Адже наша команда сильна, а кожен з нас впевнений у собі.
Знайомимось з юними зірками поля інформаційних технологій Краснопільщини:
СТАНІСЛАВ ТРЕСНИЦЬКИЙ:
-Під керівництвом Юрія Всеволодовича пізнаю тонкощі ІТ вже більше трьох років. Кожне заняття є змістовним та цікавим. Юрія Всеволодовича вважаю своїм наставником, старшим товаришем.
З ним завжди цікаво. Так як окрім програмування йому притаманна ще й творчість, цим ми дуже схожі. Завжди під час канікул я дуже сумую за школою. Цього літа придбав гітару, аби відволікатись.
Першим акордам навчав мене теж Юрій Всеволодович. На конкурсі для учнівської молоді “IT_TEEN_ZP» я представляв роботу у номінації «Відеомейкінг». Відеоробота «Пророча пісня Олега», присвячена пам’яті полеглого молодого Героя з Краснопілля Олега Бирченка. На жаль, віддячити нашим загиблим Героям ми можемо лише вшановуючи пам’ять про них. Особисто з Олегом знайомим я не був, але чим більше матеріалу вивчав про Нього, тим кількість спільних рис і характеру, і поведінки у нас з ним зростала. Здавалося, що ми були знайомі багато років. Зараз активно готуюсь до випускних іспитів. Так як з інформатики, завдяки заняттям у Юрія Всеволодовича, я «обігнав» шкільну програму, то за рахунок цих уроків надолужую знання з
історії, яку чесно кажучи, запустив. Навчання у школі успішно поєдную з програмуванням. Відволікають лише комп’ютерні ігри. За майбутню професію обрав журналістику, то ж без історії, та англійської ніяк. Зараз вивчаю ще й польську, адже до вишу, напевне вступатиму саме у Польщі, де проживає моя мама. Знання, досвід та нагороди з ІТ впевнений знадобляться і в журналістиці.
ДМИТРО ХОДАК:
Сфера інформаційних технологій мене цікавила з середньої ланки школи. Я проживав у мальовничому Грабовському. Відсутність відповідного гуртка змушувала задовольняти свою цікавість лише уроками інформатики та самостійного пізнання з інтернету. Коли наша
родина переїздила до Краснопілля, то знайомий мене і привів до команди Юрія Всеволодовича. Заняття тут дуже цікаві, не дивлячись на те, що проходять у режимі онлайн. Я можу не соромлячись запитати у керівника те, чого не розумію.
Я не боюсь, що здаватимусь не досить розумним. Запитую і отримую змістовну, вичерпну відповідь. Саме це найцінніше у роботі нашої команди. У конкурсі для учнівської молоді «IT_TEEN_ZP» я представляв роботу у номінації «Web frontend». Над темою довго не задумувались. То є «Cайт, присвячений видатному українському поету П. А. Грабовському».
Працювати було цікаво, адже я народився і виріс на батьківщині поета. У своїй перемозі був впевнений, так як у роботу вкладав не лише знання, а й почуття. До найближчих планів входить участь і перемога у наступному конкурсі. Майбутня професія обов’язково буде пов’язана з ІТ.
ОЛЕКСАНДР КОЛОМІЄЦЬ:
Я, наймолодший учасник команди Юрія Всеволодовича. Іноді зі мною можуть займатись більш досвідчені учні, що по своєму цікаво. Сумнівів, щодо участі у конкурсі для учнівської молоді «IT_TEEN_ ZP» не було. Я представляв роботу у номінації «Web front-end». Це сайт під назвою «Краснопілля туристичне». Безмежно люблю красу нашої природи. Проживаю неподалік урочища «Бабачина», цим чимало сказано. Без проблем суміщаю навчання у загальноосвітній школі з заняттями з ІТ. Працюючи над конкурсною роботою, я ще раз переконався, що спеціаліст з ІТ має бути різносторонньо розвинутою людиною. Повинен розумітись як на історії, математиці так і на правописі. Щоб грамотно оформити свою роботу. Звісно, важливою складовою у підготовці конкурсної роботи був збір інформації. Ми вдячні всім, хто надав нам фото, історичні дані, відео з дрона. Коли ми почали працювати з усім цим різноманіттям, це захоплювало. Не хотілось зупинятись. А у процесі роботи прийшла і впевненість у перемозі.
Перемога заохочує до нових звершень. Планую участь у наступному конкурсі. Я захоплений вивченням і застосуванням інформаційних технологій. Не дивлячись на те, що навчаюсь лише у п’ятому класі загальноосвітньої школи, я впевнений, що майбутнє моє доросле життя, моя
професія неодмінно буде пов’язана з ІТ.
І. ЗАГОРУЛЬКО Газета “ПЕРЕМОГА

Посилання на роботи учасників;
https://olex.miditaur.net/ - Олександр Коломієць
https://guess.miditaur.net/ - Дмитро Ходак
https://www.youtube.com/watch?v=Ujbj0-T3_Mw - Станіслав Тресницький

0 Коментарів Підписатися на цей блог

Поділитися цим