Порівняння систем управління репозиторіями GitHub та GitLab

Реклама

 На сьогодні системи управління репозиторіями стали невід'ємними складниками процесу успішної розробки програмного забезпечення як індивідуального, так і спільного. Такі системи дозволяють легко управляти змінами в проектах з відкритим кодом протягом всього циклу розробки. 

Серед існуючих сервісів управління відкритим кодом, розробники зазвичай розглядають дві найпопулярніші платформи: GitHub і GitLab.

Коротка інформація про GitHub.

Компанія GitHub була створена в 2008 році, має свою штаб-квартиру в Сан-Франциско, налічує понад 28 мільйонів користувачів та 85 мільйонів репозиторіїв коду, є найпопулярнішою у світі платформою для управління репозиторіями на основі git. GitHub являється номером один у відповідній галузі.

GitHub є повністю відкритим і підтримує розміщення відкритого вихідного коду . Проекти на платформі є публічно доступними. Однак, якщо ви хочете зробити свій проект приватним, вам знадобиться платний план GitHub, який починається з 7 та 9 доларів за користувача на місяць для окремих розробників та команд відповідно.

У червні 2018 року компанія Microsoft придбала GitHub за 7,5 мільярда доларів, чим спричинила певний стрес серед широкого кола розробників. Вони сприйняли цю подію з певним скепсисом, оскільки вважали, що технічний гігант не підтримуватиме концепцію GitHub. Microsoft давно плекала надії і мала наміри купити GitHub. Перші повідомлення про плани Microsoft придбати GitHub , за даними Yahoo News, з'явилися ще в 2016 р., проте керівництво сервісу їх послідовно спростовувало, наголошуючи, що компанія цінує свою незалежність і не збирається комусь продаватися. Але факт поглинання GitHub компанією Microsoft відбувся.

Коротка інформація про GitLab.

GitLab - це ще один веб-репозиторій git, який набирає популярності серед розробників проектів з відкритим вихідним кодом. Версія Community Edition платформи має відкритий вихідний код, що дозволяє розробникам робити свій внесок у покращення її функцій.

На відміну від GitHub, GitLab пропонує безкоштовні приватні репозиторії для проектів з відкритим кодом.

Відмінності між GitHub та GitLab.

Відрізнити за функціональними можливостями системи GitHub та GitLab дуже складно, тому будемо констатувати той факт, що ці дві системи інтегрували до своїх платформ усі найкращі функції. 
Але між системами керування кодом є відмінності, які послуговуватимуть Вашому вибору в ту чи іншу сторону. 
GitHub робить ставку на високу доступність і продуктивність своєї платформи і делегує інші складні функції стороннім інструментам.
GitLab, навпаки, фокусується на інтеграції всіх функцій до одної перевіреної та добре перевіреній платформі; він забезпечує все для повного життєвого циклу DevOps під одним капотом.

Популярність

Якщо говорити про популярність систем, то звичайно GitHub безперечно перевершує GitLab. 
Тому, якщо Ви маєте намір працювати над великим проектом з відкритим вихідним кодом, який передбачає співпрацю з декількома розробниками, GitHub може бути Вашим найкращим вибором. 
На GitHub ви знайдете велику та яскраву спільноту, яка допоможе вам успішно завершити Ваш проект. 
У GitLab менше розробників розміщують на платформі відкриті вихідні коди.

Фінансова сторона питання

Розглядаючи ціновий сегмент, ми можемо зробити висновок, що GitHub більш дорожчий, що для користувачів з обмеженими фінансовими можливостями він може бути просто непридатним.
Отже, якщо Ви не маєте достатніх фінансових ресурсів для підтримки розробки Вашого проекту, Вам потрібна платформа з справді відкритим кодом і для Вас висока продуктивність системи управління не відіграє ключової ролі, то GitLab цілком відповідає таким умовам.
На відміну від GitHub, GitLab пропонує безкоштовні приватні репозиторії для проектів з відкритим кодом. Однак, якщо ви бажаєте отримати доступ до більшої кількості функцій, вам потрібно буде перейти на платну версію, вартість якої починається з 4 доларів за користувача на місяць.

Програма GitLab для освіти

Щоб претендувати на участь у програмі GitLab for Education, кандидати повинні відповідати вимогам програми GitLab for Education.0 Коментарів Підписатися на цей блог